Камиони

Македонија

×

Volvo FM

Удобно работно место на тркала 

Volvo FMX

Никогаш не изневерува. На патот и надвор од него 

A whole new range of trucks

Volvo FH16

Моќ, удобност и сигурност во совршена комбинација 

Volvo FH

Најврвното доживување при возење на долги растојанија 

Широк опсег на услуги

Извлечете уште повеќе од вашите операции 

Транспортни решенија за вашата работа

Ние нудиме камиони и услуги за поддршка на успехот во вашите транспортни операции. Без оглед на вашата индустрија или транспортните потреби, имаме решение што одговара денес и во иднина. Како можеме да ви помогнеме?

Нашите камиони

Нашите услуги

Најнови соопштенија за јавноста

Ви Благодариме што го одржувате транспортот во движење

Ви Благодариме што го одржувате транспортот во движење

Драги клиенти, Живееме во непредвидливо време. Сакаме да ве увериме дека компанијата Volvo Trucks, заедно со целата европска мрежа, прави се како би продолжила со сервисирање на нашите клиенти и во овој тежок момент на пандемија предизвикана од вирусот Ковид-19.
08A3977 FH 4x2, полуприколка, за долги растојанија на патот

Volvo Trucks го лансира новиот Volvo FH – следната генерација на камиони дизајнирани со возачот на ум

Volvo Trucks го лансираше новиот Volvo FH, кој има редизајнирана кабина, иновативни безбедносни карактеристики и работна околина фокусирана кон возачот. Клучна цел на новиот дизајн е да му се даде на возачот попродуктивен, побезбеден и поудобен живот на патот.
R2A8182 Новиот опсег на камиони за тешка индустрија од Volvo Trucks

Volvo Trucks лансира нова генерација камиони за тешка индустрија каде што возачот е во фокусот

Volvo Trucks воведува четири нови камиони, со силен фокус кон работната средина на возачот, безбедноста и продуктивноста. „Навистина сме горди на оваа голема инвестиција во иднината. Нашата цел е да бидеме најдобар деловен партнер на нашите клиенти со тоа што ќе ги направиме уште поконкурентни и ќе им помогнеме да ги привлечат најдобрите возачи на сè потешкиот пазар“, вели Роџер Алм, претседател на Volvo Trucks. Четирите камиони за тешка индустрија, Volvo FH, FH16, FM и FMX, претставуваат околу две третини од испораките на Volvo Trucks.
Volvo Trucks го претставува новиот Volvo FH16

Volvo Trucks го воведува новиот Volvo FH16 – комбинација на удобноста и моќта, за супериорна продуктивност

Volvo Trucks лансираше нова генерација на Volvo FH16, која успешно ги комбинира новите безбедносни функции, фокусираноста кон работната средина на возачот и најновите технологии за да им овозможи на клиентите поголема продуктивност. Новиот модел предводник припаѓа на следната генерација на возила на Volvo Trucks дизајнирани со возачот како приоритет.
Новиот Volvo FMX

Volvo Trucks го носи својот најцврст камион за градежништво во иднината со новиот Volvo FMX

Volvo Trucks го лансираше целосно новиот Volvo FMX со целосно нова кабина, зголемен капацитет и иновативни безбедносни карактеристики. Со зголемено оптоварување на предната оска до 20 тони и повеќеосна група од 38 тони, новиот Volvo FMX е создаден за најтешките услови и најтешките задачи.

Најнови статии

Volvo FE LEC на градските улици

Појасна прегледност

Урбаните области може да бидат предизвик за возачите на камиони. Затоа ново надградената кабина со низок влез на Volvo FE е дизајнирана да ја подобри видливоста, безбедноста, ергономијата и продуктивноста.
Карина Холм

Еден прозорец кон дигиталниот свет

Дигитализацијата брзо го преобликува општеството, а транспортната индустрија не е исклучок. Карина Холм, менаџер на одделот за услуги во Volvo Trucks, објаснува како лансирањето на Volvo Connect, со еден единствен интерфејс за информации и услуги, ќе им ги олесни животите на клиентите.
Исмаил Овацик со моделите

Лиценца за решетка

Кога се гледаат оддалеку, решетките на предната страна на Volvo FH и FH16 се непогрешливи и иконски. Исто така, тие се многу практични. Па, што се наоѓа зад дизајнот?
Volvo FH на Санфридсонс.

Тоа е Volvo и да врне, и да вее

Шведската семејна фирма Санфридсонс вози камиони Volvo уште откако компанијата започна со работа во 1961 година. Пред дваесет и пет години, стана една од првите компании за превоз во светот која купила Volvo FH.
Volvo FL Electric во централен Гетеборг

Гетеборг станува зелен

Во 2019 година, Volvo Trucks ќе започне со продажба на електрични камиони во Европа. Но, веќе оваа година, неколку камиони Volvo FL Electric ќе возат низ улиците на шведскиот роден град на Volvo Trucks, Гетеборг – град со амбиција да стане зелен. Тие се дел од план за креирање нови видови соседства и да се направи градот попривлечен.

Имате прашање?

Локалниот дилер на Volvo Trucks ќе го има одговорот. Наминете, јавете се или побарајте да ве посетат.