Камиони

Вашиот хотелски апартман на тркала

Живот во кабината на Volvo FH16

Треба да преноќите со стил, или сакате само навистина удобна кабина со многу простор? Volvo FH16 го презема следниот чекор во еволуцијата на животот на патот. Удобно без оглед на надворешните услови. Влезете!

Изберете од пет различни големини на кабина за да го оптимизирате просторот за вашите потреби. Сите нудат просторно чувство со светлина одозгора. Четири од кабините можат да примат до две лица за удобно спиење, или едноставно можете самите да уживате во просторот. Ќе добиете идеални услови за добар одмор – изолирана кабина и завеси за затемнување за да спиете непречено. Климатскиот систем може да биде опремен со I-Park Cool, за да се задржи совршена температура во текот на целата ноќ.

Има и многу простор за складирање за сите ваши работи. Светлата, аудиото, забавата и другите функции лесно се контролираат од контролната табла, задниот ѕиден панел или со употреба на гласовна контрола. Тоа е само почетокот. Изберете од низата други додатоци кои го прават животот на патот дури и уште поудобен.

Комфорно спиење

Изберете помеѓу еластичниот душек со воздушен џеб или душекот од пена. Без оглед, ќе добиете премиум удобност при одмарање. За уште подобро спиење, креветот може да се прилагоди за да се компензира тоа што сте паркирани на падина.

Двојни фрижидери

Имате потреба од голем капацитет за ладење? Нема проблем. Можете да ја добиете вашата Volvo FH16 кабина со двојни фрижидери. Еден во горната задна полица, а друг под креветот.

ДОДАТОЦИ ЗА ВАШИОТ КАМИОН

НАПРАВЕТЕ ГО СПОРЕД ВАС

ПОДГОТВЕНИ ЗА ВРВНА УДОБНОСТ?

Ние ќе ви помогнеме да го направите вистинскиот избор.